Dotaz pro vedení města: Kdo dal pokyn k přímému nákupu služebního vozidla?

Jen nejužší vedení města Jihlavy má pravomoc rozhodnout o zvláštním postupu při zadávání veřejných zakázek města. Podmínkou jsou zvláštní okolnosti nebo časová tíseň.

Při zadávání veřejných zakázek jako například nákup služebního automobilu musí radnice postupovat podle zásad transparentnosti a zásadami rovného zacházení.

V červenci 2015 rozhodla Rada města Jihlavy o nákupu služebního vozidla v ceně 639 tisíc korun. Za pár dnů stála na dvoře Magistrátu zánovní Škoda Octavia combi s pohonem všech kol (4×4). Není jasné, kdo z vedení města vydal pokyn k nákupu služebního vozidla. Udivující je i rychlost jednání radnice při nákupu vozidla.

fb

Dotaz pro vedení města Jihlavy (odpovědi doplňujeme, jakmile se je podaří získat):

Vydal jste prosím jakýkoliv pokyn vedení města k nákupu služebního vozidla u společnosti Lauretta Mladá Boleslav?

Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD):“V případě zmíněného nákupu nejdříve schvaluje zastupitelstvo v rámci rozpočtu nebo rozpočtového opatření uvolnění prostředků a následně nákup schvaluje rada města na základě výběrového řízení. Žádný funkcionář města tedy o své újmě nemůže vydat pokyn k nákupu (a už vůbec ne u firmy, kterou by si vybral).“

Náměstek Vratislav Výborný (ČSSD): „Dovoluji si sám sebe počítat do vedení města a sobě jsem žádný pokyn ohledně nákupu služebního vozidla nedával. O nákupu zmiňovaného vozidla jsem hlasoval jako člen RM.“

Náměstek Jaroslav Vymazal (ODS): „Ne.“

Náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL): Zatím se nevyjádřil

Náměstek Milan Kolář (Forum): Zatím se nevyjádřil

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna