Dozorčí rada Dukly Jihlava: nastoupí legenda Benák nebo komunista Doležal?

Politické změny na jihlavské radnice se přelévají do městských společností. V souvislosti s odvoláním radních za ODS se hovoří také o odvolání zástupců ODS v dozorčí radě Dukly Jihlava. Podle informací Občasníku by nově mohli v dozorčí radě zasedat hokejová legenda klubu Jaroslav Benák nebo komunistický zastupitel Stanislav Doležal.

Obránce Jaroslav Benák

Obránce Jaroslav Benák, který vynikal nadprůměrnou kondicí, bruslením, odolností v osobních soubojích, byl pro tým velice platný svou obrannou, ale i útočnou činností. Jako odchovanec havlíčkobrodské Kotliny přišel do Dukly Jihlava v roce 1981 a hned s ní na konci sezony slavil titul , který se na Vysočinu vrátil po sedmi letech.

U triumfu v domácí soutěži byl celkem čtyřikrát. Titul byl kromě Benákovy premiéry zároveň loučením s kariérou kouče Jaroslava Pitnera.

Benák v červenožlutém dresu nastoupil celkem k 401 zápasům, během níchž nasbíral 134 bodů. Stejně jako byla jeho kariéra bohatá v Dukle, sbíral úspěchy i na mezinárodní scéně: mistra světa 1985, účast na MS 1983, 1986, 1987, ZOH 1984 a 1988, Kanadský pohár 1984 a 1987. Celkem oblékl dres se lvíčkem na hrudi 177x.

HC Dukla JihlavaPo roce 1989 si vyzkoušel angažmá v zahraničí, nejprve ve finské Lappeenrantě, poté v italské Cortině. Po sezoně ve Zlíně následovala angažmá ve Francii v Chamonix, Havlíčkově Brodě, německých Peitingu a Memmingenu. Po ukončení kariéry u hokeje zůstal, vedl sportovní třídy v Jihlavě, poté trénoval může v Pelhřimově, Moravských Budějovicích.

Další nominaci  do dozorčí rady Dukly Jihlava je komunistický zastupitel Stanislav Doležal. Doležal je zároveň alternativou a možným protikandidátem klubové legendy Jaroslava Benáka na křeslo v dozorčí radě klubu.

Komunistický zastupitel Doležal se například účastnil hokejového semináře v Poslanecké sněmovně, kde Tomáš Kotrba a Petr Buzek prezentovali problémy jihlavského mládežnického hokeje.

V poslední době zastupitel Doležal ostře zkritizoval vizi pořadatelství hokejového mistrovství světa 2020 v nově opravené hokejové hale. Brno dementovalo informace o zájmu konkurovat Jihlavě v uspořádání tohoto hokejového svátku (více zde).

Podrobnosti zjišťujeme.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna