Dozorčí rada Dukly směřuje ke konfliktu s Radou města o styl řízení klubu

logo DuklaDozorčí rada městské obchodní společnosti HC DUKLA JIHLAVA stále více směřuje do konfliktu s Radou města jako představitelem valné hromady města. Množí se náznaky o snaze dozorčí rady úkolovat jednatele hokejového klubu Bedřicha Ščerbana formou různých dobře míněných rad a doporučení.

Pokud by jednatel klubu Sčerban snad některá doporučení dozorčí rady odmítl respektovat, vznikl by důvod k návrhu o jeho odvolání. O tomto návrhu by přímo rozhodovali i někteří členové dozorčí rady v roli členů valné hromady. Například Daniel Mayer (ANO) nebo Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Dozorčí rada Dukly Jihlava například v předstihu projednávala finanční plán města a vzala na vědomí finanční limity města. Podle finančního plánu zpracovávaného radním Mayerem bude nutné získat další zdroje financování – Kraj Vysočina, ministerstvo, fanoušci a partnerské firmy.

Financování fanoušky?

Především není jasné, s jakou rolí fanoušků počítá dozorčí rada při financování rekonstrukce zimního stadionu. Podobná myšlenka dosud nezazněla. Konečné stanovisko k rekonstrukci zimního stadionu vydá dozorčí rada až po dopracování studie HC Logic a po jednáních s Krajem Vysočina a na ministerstvech.

Rada města Jihlavy ani primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) dosud nezaujala k postupu dozorčí rady klubu žádné stanovisko.  Jednatel klubu Bedřich Ščerban vzorně plní doporučení dozorčí rady bez jakékoliv kontroly zákonnosti postupu. Například návrh pověřit pracovníka klubu ke kontrole diskusního fóra klubu a mazat nevhodné a urážlivé příspěvky. Tím se má zabránit osobním útokům na představitele města.

Dozorčí rada nebo představenstvo klubu?

Stále viditelnější je posun dozorčí rady Dukly do pozice představenstva klubu na úkor Rady města. Dozorčí rada Dukly si naplánovala svá zasedání měsíčně na období nejbližších tří měsíců bez naplánování bližší činnosti.

Už nyní je viditelná snaha vládnout klubu formou doporučení do všech stran. Podobné úkolování formou doporučení je na hraně zákona. Spíše za hranou zákona.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna