Drátěný zátaras mezi diváky a sportovce pro play-off?

MIROSLAV MAREŠ

Vrcholem hokejové sezóny je play-off. Soutěž, kde nikdo nemá nic jisté. Všem jde o všechno. Rostou nároky na práci pořadatelské služby i na výkon rozhodčích. Jedna chyba může rozhodnout zápas. Diváků je víc než obvykle na utkáních v základní části.  Emoce u diváků rostou nebo klesají podle vývoje zápasu. Stačí omyl nebo chyba rozhodčích a emoce rostou přímo raketovým tempem.

Příčina událostí v zápase HC Dukla Jihlava a Chomutov (sobota 14.3.2015) je ve špatném výkonu a rozhodování arbitrů na ledě. Nezvládli zápas, opakovaně dělali chyby. Absolutním vrcholem pak byla hra přes jeden a půl minuty s posunutou brankou Chomutova. Nebývá obvyklé, aby hlasatel upozorňoval rozhodčí, že mají posunutou branku. Zde se tak stalo. Ani tato nápověda nestačila rozhodčím. Nechali pokračovat ve hře a padl rozhodující gól zápasu. Příčina eskalací vášní na zápase pak paradoxně byli sami rozhodčí.

Pořadatelská služba má holé ruce, při tom má za úkol zajistit pořádek. Co dát pořadatelům možnost postavit mezi diváky a hráče drátený zátaras nebo žiletkový plot, jaký používá armáda? Ani to by nepomohlo. 

Co číst dál?

Brod má zájem o druholigovou licenci Pelhřimova

Pelhřimov: Druholigová hokejová licence je k dispozici

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna