„Duch černého blembáku“ je výzva pro příznivce outdoor a military stylu života

AKTUALIZOVÁNO Na konci ledna se na Jihlavsku uskuteční extrémní závod příznivců military a outdoorových aktivit „Duch černého blembáku“. Podrobnosti pořadatelé úzkostlivě tají, podle informací Občasníku půjde o zhruba pětadvacetikilometrový závod dvojic se speciálními disciplínami. „Jméno dvojice, která první dorazí do cíle, se objeví na černé vojenské přilbě, které se říká blembák,“ vysvětlil jeden z organizátorů Tomáš Kolarčík. Na vojenské přilbě budou jména vítězů přibývat podobně jako jména hokejistů na Stanley Cupu.

Přenocování v lese

Na účastníky extrémního závodu čeká přenocování v lese. Kde? Tam, kde je zastihne tma. Na možnost rozdělání ohně na zahřátí promrzlého těla ale mohou účastníci závodu rovnou zapomenout. „Podmínky budou podobné, jako mají vojáci v týlu nepřítele,“ dodal Kolarčík.

V jistém smyslu je závod „Duch černého blembáku“ bojem o přežití v extrémních podmínkách.Výhodu budou mít závodníci se zkušenostmi z pobytu v přírodě například bývalí skauti nebo trempové.

Hlavní organizátoři Karel Beckett Sochor a Honza Jeletz

Za každého počasí

Závod „Duch černého blembáku“ se odehraje za každého počasí. Právě počasí může závod pořádně zdramatizovat. „Místo na přenocování v lese si budou muset soutěžící najít podle počasí. Může být kolem nuly, nebo i dvacet stupňů pod nulou a vánice,“ uvažuje bývalý voják Karel Sochor. V devadesátých letech působil Sochor na vojenských misích v zahraničích, kde načerpal zkušenosti pro svou současnou profesi instruktora kurzů přežití. „Kurzy přežití pořádáme každý měsíc, Duch černého blembáku je vyjímečnou akcí. Bude se konat jedou ročně,“ plánuje Sochor.

Maximální kapacita závodu je omezena na čtyřicet účastníků. Heslem vytrvalostního závodu se může stát myšlenka: „Nemusíte bojovat, přežití není povinné.“

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna