Ex-náměstek Pospíchal pracuje v JVAKu

Ex-náměstek jihlavského primátora Petr Pospíchal (ČSSD) se stal zaměstnancem městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace. Zpráva vyvolala překvapení na politické scéně Jihlavy, všeobecně se očekávalo zrušení pracovního místa vytvořeného pro ex-náměstka Pospíchala, který nemohl kandidovat v komunálních volbách na podzim 2014 za sociální demokraty.

Náměstek primátora Petr Pospíchal byl obžalován z odeslání  dopisů na Ministerstvo zdravotnictví a další centrální instituce, které obsahovaly  informace o hospodaření Psychiatrické léčebny v Jihlavě. V léčebně pracoval Pospíchal po nějakou dobu jako náměstek. Dopisy byly podepsány jménem jiného zaměstnance léčebny , který se však od jejich autorství  distancoval. Rozbor písma určil jako pravděpodobného autora Pospíchala. Motivem pro napsání dopisu mělo být ukončení pracovního poměru. Soudní spor byl ukončen pravomocným zproštěním viny až v dubnu 2015

JVAK: politická trafika pro Pospíchala?

O zaměstnaneckém poměru ex-náměstka Pospíchala ve společnosti JVAK se na jihlavské politické scéně hovoří jako o stranické trafice od sociálních demokratů. Pracovní místo ex-náměstka primátora Pospíchala ve vedení JVAKu bylo zrušeno údajně na nátlak politických stran. Je ale možné vytvoření pracovního místa řadového zaměstnance.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna