Exekuce Kraje Vysočina: Soudní spor chce hejtmanství vyhrát. Exekuci zaplatí.

Kraj Vysočina nedostal výzvu k zaplacení více než tříset tisícové exekuce s údaji pro dobrovolnou platbu, ale rovnou exekuci.  Exekutor vymáhá zaplacení pohledávky firmy Grant Advisor z podzimu roku 2008.“Zaplatíme to a nebude problém,“ řekl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

exekuceKraj Vysočina

Kraj Vysočina vede s firmou Grant Advisor soudní spor, domnívá se, že nedošlo k porušení licenčních práv soukromé firmy. Na základě porušení licenčních práv uspěla firma Grant Advisor u rozhodčího soudu. Pak už se táhnou soudní spory, které Kraj Vysočina stály náklady v řádech desítek tisíc korun. Není jasné, jaké celkové výše dosáhnou celkové náklady kraje Vysočina na soudní řešení sporu.

„Firmě Grant Advisor se nelíbí zveřejnění některých veřejně dostupných dat. Říkají, že jsou nápadně podobná datům z jejich licenčního programu,“  vysvětlil podstatu sporu náměstek Novotný.

Kraj Vysočina: postup exekutora zákonný

Radní Kraje Vysočina rozhodli o zaplacení exekuce. „Požádali jsme soud o odklad exekuce v roce 2013, pak to bylo změněno,“ uvedl náměstek Novotný. Kraj Vysočina očekával výzvu exekutora k platbě, přišla ale rovnou exekuce. „Postup exekutora byl takto možný a zákonný,“ vysvětlil náměstek Novotný. Tento postup exekutora ale není podle náměstka Novotného v souladu s dobrými mravy. „S poslancem Běhounkem jsme se na radě kraje bavili, zda není vhodné změnit exekutorský zákon, ale záleží jenom na něm,“ konstatoval náměstek Novotný.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna