Existuje černá listina neplatičů parkovného u jihlavské nemocnice?

Modrý trabant odjíždí závoru platební závory na parkovišti u jihlavské nemocnice. Nemocnice zveřejňuje záběry z bezpečnostní kamery na sociální síti a informuje MFDNES o černé listině:

„Jeho značku zařadíme na černou listinu, takže tohle auto už se na nemocniční parkoviště nedostane. To je jedna z výhod našeho parkovacího systému,“ upozorňuje Zachrlová s dodatkem, že pokud se řidič na videu pozná a přijde uhradit parkovné dodatečně, bude z restrikce vyškrtnutý.

Doslova uvedla MFDNES. Video s prchajícím modrým trabantem:

Od vedení černé listiny neplatičů na nemocničním parkovišti se jihlavská nemocnice distancovala v okamžiku, kdy o něj Občasník projevil zájem a požádal o jeho poskytnutí.

„Velice rád bych Vám vyhověl, ale Nemocnice Jihlava žádnou černou listinou se seznamem dlužníků za parkovné nedisponuje a nedisponovala !!!!,“ uvedl provozní náměstek jihlavské nemocnice Alexander Filip.

Podle náměstka Filipa jde o slangový výraz, který použili novináři:

logo nemocnice „Parkovací systém pracuje s SPZ  a protože vozidlo, které je zmíněno v článku ,vyjelo v protisměru, tak ho systém eviduje uvnitř areálu a při dalším vjezdu ho nevpustí dovnitř. Navíc mu nestále běží parkovné, protože jej majitel vozidla neukončil tím, že nezaplatil. Vše funguje automaticky bez zásahu obsluhy,“ vysvětlil náměstek Filip.

Podle citace v deníku MFDNES použila výraz o černé listině mluvčí nemocnice. Tak jak to je s černou listinou?

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna