EXKLUZIVNĚ: Ve „fakturačním sporu“ Jihlavy budou vypovídat bývalí primátoři i tajemník

Okresní soud v Jihlavě začal řešit „fakturační spor“ o městské peníze mezi městem Jihlavou a městskou obchodní společností Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Společnost JVAK je plně ovládaná městem Jihlavou, v představenstvu i dozorčí radě jsou zástupci města.


Statutární město Jihlavu v soudním sporu zastupuje vedoucí správního odboru Jan Vystrčil.

Fakturační spor se týká období kolem roku 2015, kdy společnost Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) vykonávala pro město Jihlavu hospodářské činnosti na základě příkazní smlouvy.

V souvislosti s fakturačním sporem bylo dokonce podáno trestní oznámení na tehdejšího předsedu představenstva městské společnosti JVAK a náměstka primátora Jaromíra Kalinu a výkonného ředitele společnosti JVAK Jiřího Benáčka.

Trestní oznámení kvůli neproplaceným fakturám JVAK, které město vnímalo jako neoprávněné bylo podáno úředníkem města jako soukromá aktivita. Počátkem roku 2019 ale policie odložila celý případ s tím, že se trestný čin nestal.

Celý spor tak zůstal fakturačním sporem o proplacení několika faktur za činnost městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace pro město Jihlavu při rekonstrukci vodárenské infrastruktury v ulicích Komenského, Havířská a příměstských částí Henčov a Zborná.

Na další soudní jednání jsou předvoláni v roli svědků například bývalí primátoři Rudolf Chloupek (ČSSD) a Jaroslav Vymazal (ODS). Před soudem mohou zaznít důležité informace o způsobu řízení města a jeho obchodních společností v minulém volebním období. Zhruba rok po fakturačním sporu vypadla z koalice ODS i uskupení Fórum Jihlava v čele s tehdejší radní a současnou primátorkou Karolínou Koubovou.

Jednání soudu shrnul úředník radnice Jan Vystrčil jako právní zástupce Jihlavy

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna