Finanční výbor Jihlavy chce vyrovnaný příští rozpočet města bez úvěru

Do přípravy rozpočtu Statutárního města Jihlava na příští rok razantním způsobem promluvil Finanční výbor.

„Finanční výbor zastupitelstva, který zasedal 18.10.2017 přijal usnesení ve smyslu doporučení sestavit vyrovnaný rozpočet pro rok 2018, aniž by město muselo deficit rozpočtu řešit přijetím úvěru,“ sdělil předseda Finančního výboru jihlavského zastupitelstva Vítězslav Schrek (ODS).

Usnesení finančního výboru bylo podle informací Občasníku přijato nadpoloviční většinou jeho členů. Primátor města Rudolf Chloupek (ČSSD) se zatím neměl možnost seznámit s doporučením finančního výboru, písemný zápis se teprve vyhotovuje.

„Někdo musí zastavit zadlužování města,“ dodal předseda Schrek (ODS). Podle zastupitele Schreka musí dojít k seškrtání provozních výdajů nebo plánování nových investičních akcí města Jihlavy.

„Město naštěstí začalo po našem příchodu lépe hospodařit se svými disponibilními investičními prostředky – díky Bohu už tady nemusíme řešit utopistické návrhy kolegů z ODS , že město například samo má postavit například nový HZS za 900 mil. Kč. Pokud bychom měli něco seškrtávat, pak bychom museli začít u předražené mateřské školky Na Dolech, kterou pan Huňáček z ODS nafouknul z původních 51 mil. Kč na 86,5 mil. Kč. Pokud tedy kolega Schrek chce erudovaně mluvit o řízení městských financí, pak by bylo skvělé, kdyby o nich něco věděl a zejména, kdyby začal s úklidem ve svých řadách, “ prohlásil radní Daniel Mayer (ANO).

Konkrétní škrty ale musí podle Schreka naplánovat a navrhnout vedení města. Úvěr by se mohl týkat například rekonstrukce zimního stadionu respektive multifunkční arény na okraji města. Konkrétní lokalita pro výstavbu ani varianta rekonstrukce současného zimního stadionu zatím nebyla stanovena.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna