„In flagranti“: Nezájem radnice o veřejnou dopravu Jihlavy

Až z informací Občasníku se vedení města Jihlavy dozvědělo o problémech s městskou hromadnou dopravou. Několik spojů vůbec nevyjelo. Radnice o problémech nechtěla vůbec slyšet: „Běžte se zeptat na dopravní podník!,“ tlumočil názor vedení města tiskový mluvčí.

trolejbusA tak není vůbec jasné, zda-li musí dopravní podnik informovat svého zřizovatele i širokou veřejnost o stavu dopravy v Jihlavě.

Promrzlý a naštvaný cestující zklamaný marným čekáním na příjezd trolejbusu si velice rozmyslí, zda-li i v budoucnu znovu důvěřovat dopravci i radnici. Zvláště v situaci, kdy dopravce neumí nebo nechce informovat o všech změnách a problémech veřejné dopravy.

Už od jara čekají město Jihlava velké dopravní komplikace. Hejtman kraje Vysočina vyžaduje v souvislosti s rekonstrukcí brněnského mostu „propojení všech zástupců stran dotčených rekonstrukcí brněnského mostu v Jihlavě a vyjasnění všech dopravních opatření“.

Pracovní skupině „Doprava a zásobování v Jihlavě“ předsedá náměstek primátora pro resort dopravy Vratislav Výborný. Měsíc před spuštěním rekonstrukce Brněnského mostu se ukázala neschopnost jihlavské radnice pružně a rychle informovat veřejnost o změnách v dopravě. Tiskového mluvčího radnice příliš nezajímaly problémy promrzlých cestujících, kteří zbytečně čekaly na svůj spoj. Až v poledne radnice připustila odřeknutí některých spojů veřejné dopravy. Ale to až na základě informací Občasníku (více zde).

Všechno je o poctivém přístupu úředníků a politiků jihlavské radnice k problémům dopravy, zvláště v situaci, kdy se dopravní podnik zkouší tvářit stylem „všechno v pořádku, situace pod kontrolou“.

Bez zbytečného odkladu musí dispečeři dopravního podniku i úředníci radnice poctivě informovat obyvatele města o všech problémech dopravy ve městě. To znamená i nastavit informační systém na webových stránkách města i na sociálních sítích pro informování občanů o komplikacích v dopravě. Od jara do podzimu bude doprava ve městě zažívat každodenní infarktové situace.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna