Forézní audit: úřednické zblbnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí

Makáme až z toho blbneme! Ministerstvo práce a sociálních věcí si za doby půl ročního řízení ministryní Jaroslavou Němcovou zadalo provedení forézního auditu. Forézní audit jako takový ovšem v účetním světě neexistuje. Existuje forenzní audit jako forma manažerského poradenství.

Audit (latinsky auditus, slyšení) znamená úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, zejména účtů, nezávislou osobou. Účelem je zjistit, zda doklady podávají platné a spolehlivé informace o skutečnosti a obvykle také zhodnotit kvalitu vnitřní kontroly firmy. Vzhledem k rozsahu dokumentace se audit obvykle zabývá jen vzorky a jeho výsledek tedy neznamená naprostou jistotu, nýbrž jen rozumnou pravděpodobnost konečného hodnocení.

Objednávka „forézního“ místo forenzního auditu pak viditelně ukazuje nízkou kvalitu ministerských úředníků. Možností je i zblbnutí úředníků v důsledku pracovního vypětí pod vedením ministryně Jaroslavy Němcové (ANO).

V každém případě je zajímavý ministerský „nákup forézního rozumu“ u poradenské firmy Grant Thornton, což je obratem šestá největší síť nezávislých auditorských a poradenských firem. Její členské firmy poskytují služby v oblasti auditu, daňového poradenství a manažerského poradenství soukromým společnostem, neziskovým organizacím a veřejnému sektoru.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů