Forum Jihlava hlásí plnění předvolebních slibů: Setkání neziskovek a města

Forum Jihlava se chlubí na sociální síti uspořádáním setkání vedení radnice se zástupci neziskového sektoru.

„Ve čtvrtek 16. dubna 2015 v 16:00hodin v DIODu plníme jeden z předvolebních slibů a pokusíme se o vzájemnou oboustranně funkční komunikaci radnice s občany. Setkání představitelů všech spolků a neziskových organizací s vedením radnice v Jihlavě historicky poprvé!,“ informuje profil uskupení Forum Jihlava na sociální síti.

„Pan náměstek Kolář zval členy rady osobně (ústně na jednání rady města), další desítky organizací byly zvány elektronicky,“ sdělil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Není jasné, zda se akce osobně zúčastní primátor Jihlavy Rudolf Chloupek a další představitelé města. „Pan primátor Chloupek přijal pozvání, uvažuje o účasti,“ informoval mluvčí Tulis.

Pozvánka

Náměstek primátora Milan Kolář (Forum Jihlava) se dostává do zřetelného střetu zájmů, kdy zároveň zastupuje Statutární město Jihlava i Jihlavský havířský průvod.

Definice střetu zájmů dle internetové encyklopedie Wikipedia:

Střetem zájmů se rozumí situace, ve které je člověk odpovědný dvěma nebo více různým organizacím či autoritám, jejichž požadavky na jeho chování se více či méně zásadním způsobem rozcházejí.

Je to stav, kdy určitý subjekt, který je povinen něco konat (nebo se naopak nějakého jednání zdržet), se současně dostává i do pozice subjektu, jemuž je takové plnění (zdržení se) ku prospěchu nebo naopak ke škodě.

 

Akci se koná v divadle DIOD, kde pracuje radní Karolína Koubová (Forum Jihlava).

Uskupení Forum Jihlava nemá předsedu, místopředsedu ani jiného statutárního zástupce. Jako jediné uskupení ve vedení města nemá ani vlastní IČO.

„Na setkání spolků a neziskových organizací s panem Kolářem žádné oficiální pozvání nemáme. I tak bychom ho museli odmítnout. Na 16.4. máme zamluven termín akce Čistá Vysočina a jdeme uklízet okolí výpadovky na Větrný Jeníkov. Takže, kdo se práce nebojí jde makat s námi. No a náš protipól se sejde v DIODu,“ prohlásil lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Vyjádření vedení města i uskupení Forum Jihlava zjišťujeme.

Co číst dál?

Nová politická móda: Stranická akce v městské grafice

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna