Forum Jihlava s lídryní Koubovou ohlásilo připravenost na odchod do opozice

Karolina KoubováUskupení Forum Jihlava přiznalo zásadní neshodu při sestavování nové koalice. „Jsme připraveni Jihlavu vést, ale stejně tak i na roli razantní opozice, pokud by se ukázalo, že v budované koalici nejsme schopni nalézt shodu a hlavním motivátorem některých partnerů je pouze snaha o křesla,“  stojí v prohlášení uskupení Forum Jihlava na sociálních sítích.

Rozhodnutí o směřování Fóra i Jihlavy padne v nejbližších dnech, ustavující jednání Zastupitelstva města je svoláno na počátek listopadu.

Nastávající koalice bude podle uskupení Forum Jihlava zcela zásadní pro další rozvoj města a uskupení Forum Jihlava chce, aby její práce stála na pevných základech.

Po několika hodinách od zveřejnění prohlášení Forum Jihlava se objevila reakce občanských demokratů:

„Při vyjednávání o budoucí koalici jsme zatím nenašli s ostatními partnery shodu na tom, jakým způsobem má být město v příštích čtyřech letech řízeno. Nepovažujeme přitom až tak za podstatné, kolik má být členů rady města, ale zajímá nás především skladba kandidátů, jejich kompetence a odbornost, aby bylo garantováno profesionální řízení všech oblastí, které musí město pro své obyvatele zajišťovat.

Bereme řízení města velmi vážně a máme-li se stát součástí nově vznikající koalice, chceme si být jisti, že bude fungovat. V tuto chvíli tedy preferujeme stávající jedenáctičlenný model rady, který podle nás lépe odráží možnost sestavit radu města z odborníků, kteří se tak budou moct věnovat nejen svým svěřeným resortům, ale budou mít i dostatek prostoru věnovat se jednotlivým projektům a konkrétním problémům města.

Naším zájmem není v žádném případě jednání o koalici jakkoli blokovat, ale v tuto chvíli postrádáme od některých partnerů argumenty, kterými by nás přesvědčili o schopnosti zvládnout problematiku města pouze v devíti radních.“

Budoucí koalice složená z Forum Jihlava, ODS, KDU-ČSL a koalice Žijeme Jihlavou (TOP09, Strana Zelených a Piráti) se tak neshodla ani na počtu kandidátů ani na jménech budoucích radních. Ve vedení města by se měl podle informací Občasníku objevit lídr koalice Žijeme Jihlavou Vít Zeman, který má problémy se stavebním úřadem (více zde), dalším kandidátem do vedení města může být lídryně Pirátů Eva Nováková, která agitovala na sociálních sítích pod cizí identitou (více zde) a dokonce se pod jménem Blažena Kratochvílová radovala ze zisku mandátu (více zde). Zastupitel Forum Jihlava Dan Škarka vedl pracovní skupinu, která připravuje novou strategii přidělování sociálních bytů města Jihlavy bezdomovcům a rodinám bez stálého přístřeší (více zde). Výsledky práce Škarkovy skupiny odmítlo vedení města vzít na vědomí (více zde).

Poprvé od komunálních voleb se kromě optimistických zpráv objevilo prohlášení, které připouští krach jednání o sestavení nové koalice v čele s lídryní Karolínou Koubovou.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna