Fotbalisté usilují o mobilní střechu umělého hřiště u ZŠ Rošického

Fotbalový klub mládeže (FKM Vysočina) usiluje o získání ministerské nebo městské dotace na generální rekonstrukci hřiště s umělou trávou se ZŠ Rošického. Jako ochranu před povětrnostními vlivy by hřiště dokonce mohlo získat i mobilní střechu, například v podobě nafukovací haly.

„FKM Vysočina Jihlava požádal o dotaci Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, přičemž by tuto investici chtělo využít nejen pro generální opravu hrací plochy, ale též pro realizaci mobilního zastřešení plochy, které by bylo využíváno pro zimní období,“ řekl mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks.

„Na žádost byla současně upozorněna Rada města Statutárního města Jihlavy a sportovcům se dostalo příslibu, že pokud FKM Vysočina dotaci neobdrží, tak město zajistí nezbytnou generální opravu hřiště,“ dodal mluvčí Fuks.

Hřiště v ulici Evžena Rošického bylo vybudováno na konci roku 2005 jako společná investice jihlavského magistrátu a Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. Cílem vybudování hrací plochy bylo vyřešit požadavky dopoledních hodin tělesné výchovy na sousední ZŠ Evžena Rošického, odpoledních tréninkových jednotek mládežnických týmů FC Vysočina (FKM Vysočina) a sportovních potřeb veřejnosti v čele se zápasy jednotlivých lig Malé kopané Jihlava.  „Po uplynutí záruční lhůty projevil problém s nepropustným jílovým podložím některých úseků hřiště, což vede k nerovnostem a zvlňování povrchu zejména v zimním období,“ uvedl tiskový mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks.

Hřiště vykazuje setrvale horšící se stav. Je už několik let za zenitem své životnosti a na řadě míst dokonce ohrožuje zdraví sportujících. V průběhu jedenácti let provozu prošlo hřiště  dílčími opravami čar či vyšlapaných částí plochy, které byly realizovány díky investicím FC Vysočina jako opravy nad rámec běžných oprav, nebo jako opravami ze strany Statutárního města Jihlavy.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna