Fotbalové Memorandum bude podporovat elitní mládež

Pětadvacet čtrnáctiletých hochů, pětadvacet patnáctiletých hochů. A program podpory elitní fotbalové mládeže jako jedné z důležitých složek prevence sociálně patologických jevů ve společnosti.

„Nemám žádné informace o obsahu memoranda a ani o tom, že je momentálně aktuální,“ uvedl mluvčí fotbalového oddílu FC Vysočina Jihlava Miroslav Fuks.

Memorandum o spolupráci se týká deseti fotbalových klubů na Vysočině: FC Vysočina Jihlava, HFK Třebíč, SFK Vrchovina, FC Žďas Žďár nad Sázavou, FSC Stará Říše, FK Pelhřimov, SK Bystřice nad Pernštejnem, FC Slovan Havlíčkův Brod, TJ Slavoj Polná a FC Velké Meziříčí.

V Memorandu o spolupráci by se k podpoře tohoto programu měl zavázat Kraj Vysočina, město Jihlava a Fotbalová asociace České republiky. Fotbalová asociace do projektu vloží pět milionů korun, kraj Vysočina přes tři miliony korun a město Jihlava přes milion korun.

„Pokud se nezačne do konce května, tak se nestihne začátek nového ročníku fotbalových soutěží,“ upozornil předseda Krajského fotbalového svazu Vysočina Miroslav Vrzáček.

Projednávání textu Memoranda o spolupráci ale narazilo na tichý odpor Rady města Jihlavy. Už několikrát bylo Memorandum projednáváno v Radě města. Místo podpisu Memoranda ho vedení města prozatím pouze vzalo na vědomí.

„Memorandum je projevem vůle. Hlasováním jsme na radě vůli projevili , na úpravě textu pracuje město i kraj,“ uvedla radní Jana Nováková Hotařová (ČSSD).

„K projednávanému návrhu textu o memorandu jsem měl několik poměrně zásadních připomínek, které jsem slíbil zaslat panu primátorovi i ostatním členům rady města. Můj postoj k návrhu memoranda je takový, že se v případě jeho podpisu ze strany města jedná do budoucna o poměrně závazný akt, který je třeba předem dobře zvážit a prodiskutovat,“ řekl radní Vítězslav Schrek (ODS).

“ Můj názor je pozitivní,“ stručně konstatoval náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD).

„Pokud si dobře pamatuji, tak většina radních stejně tak jako já je po úpravě textu  pro podpoření mládežnického fotbalu na Vysočině formou spolupráce Kraje Vysočina, FAČR a města Jihlava. V radě města jsme projednávali návrh Memoranda, jehož text bude nutné po projednání mezi zúčastněnými stranami ještě upravit,“ uvedl radní Josef Kodet (KDU-ČSL).

Předpokládaná podpora elitní fotbalové mládeže by se měla dít prostřednictvím Nadačního fondu Fotbalové akademie Vysočina. Nadační fond vznikne ale až po podpisu Memoranda.

V Memorandu se mluví o podpoře dvanácti až patnáctiletých chlapců s jejich následnou podporou ve věkové kategorii šestnáct až devatenáct let.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna