(FOTO) Architekti si prohlédli zimní stadion, soutěž začala!

Architektonická soutěž o novou podobu Horáckého zimního stadionu vstoupila do ostré fáze. Pět ze šesti vybraných architektonických kanceláří si prohlédlo Horácký zimní stadion a seznámilo se s jeho současným stavem. Přestavbu zimního stadionu na Horáckou multifunkční arénu řídí radní David Beke jako manažer projektu.

“ Nyní i v minulosti bylo provedeno mnoho analýz a posudků, mnoho stovek hodin bylo odpracováno na různých scénářích a variantách, proběhla řada veřejných i neveřejných diskusí bez jednoznačného závěru. Neexistuje varianta, která by ze všech úhlů pohledu byla ta jediná správná a tak je potřeba k tomu přistoupit,“ sdělil manažer projektu David Beke (ODS).

Společnost uživatelů, fanoušků, obyvatel, podporovatelů a řady dalších je podle Bekeho rozhodnutím o vyhlášení architektonické soutěže rozdělena na dva názorové proudy a bude třeba v průběhu přípravy projektů a výstavby pracovat na jejím sjednocení. Vzhledem k časové tísni, která je vyvolána špatným technickým stavem celého stadionu a zejména jeho střechy bylo nutné rozhodnout rychle, ale nebylo možné dostatečně diskutovat a vysvětlovat zvolené řešení navenek ke všem zmíněným skupinám. „Jsem přesvědčen o správnosti zvoleného řešení a věřím, že se podaří v krátkém čase táhnout za jeden provaz,“ dodal Beke.

Statutární město Jihlava dosud nezveřejnilo jména šesti architektonických kanceláří, které pokračují v soutěži o novou podobu Horácké multifunkční arény. Mezi vybranými architekty ovšem chybí architekt Antonín Buchta – autor nebo spoluautor projektu sportovní arény v Liberci, Karlových Varech nebo Třinci (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna