(FOTO) Dětští mistři stavbaři Vysočiny jsou ze ZŠ Komenského ve Žďáru nad Sázavou

Stavebnice TEIFOC, tři hodiny času a ukaž, co umíš! Nadaní žáci základních škol změřili své síly ve stavbě patrového rodinného domu. Porota složená z učitelů pak hodnotila originalitu, způsob provedení i pečlivost provedení.

Stavebnice Teifoc umožňuje dětem postavit model domu z věrných kopií skutečných cihel a malty. Děti přitom prožívají pocity velkých stavitelů a mohou ukázat své umění převést tvůrčí nápad do podoby modelu. Postavený model lze na pár hodin namočit do vody, malta se rozpustí a cihly jsou opět připraveny na další stavbu.

Do závěrečného hodnocení postoupilo více než dvacet modelů domků. Iniciátorem soutěže byl Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Spolek Stavby Vysočiny. „Jsme moc rádi, že se nám Teifoc na školách zabydlel. Zpětné vazby jsou
pozitivní a chtěli bychom, aby se stavebnice rozšířila i do dalších základních škol. Přivítali bychom, kdyby se do spolupráce kraje, škol a firem přihlásily i další firmy, které by se staly partnery projektu a zakoupily by stavebnice do ostatních škol“, řekla Jana Fialová, radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Už během stavby byly vidět originální nápady řešení jednoduchého úkolu. Vítězný model domku žáků ze ZŠ Komenského ve Žďáru nad Sázavou budil pozornost už při samotné stavbě.

Vítězný tým žáků ze ZŠ Komenského teď čeká zápis mezi šikovné děti. A to doslova. Základní škola Komenského vede knihu „Šikula školy“ do které zapisuje nejšikovnější žáky školy osobně ředitel školy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna