(FOTO) Dva vrtulníky letecké záchranky zasahovaly u srážky motorkářů s traktorem

Na silnici z Jihlavy do Pelhřimova došlo k nárazu motorkáře se spolujezdcem do odbočujícího traktoru. U nehody zasahovaly dva vrtulníky letecké záchranky. Informaci o přistání hned dvou vrtulníků letecké záchranky potvrdila ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Vladislava Filová.

„Šlo o těžká poranění při dopravní nehodě, v podobných situacích jde vždy o čas. Jeden vrtulník byl náš z Jihlavy, druhý přiletěl z Českých Budějovic. Pacienty jsme transportovali na trauma-centra mimo kraj Vysočina,“ uvedla Filová.

Silnice z Jihlavy do Pelhřimova byla delší dobu neprůjezdná, řidiči museli místo nehody objíždět po okraje pole.

Průběh nehody lze pouze odhadovat: Na přehledném úseku silnice viděl motorkář pomalu jedoucí traktor, který se snažil předjet. Jenže traktor s vlekem začal odbočovat. Motorkář se spolujezdcem zřejmě narazil do zadního kola odbočujícího traktoru.

Přesný průběh nehodového děje je předmětem policejního vyšetřování, vyjádření mluvčí PČR Vysočina Dany Čírtkové:

Dana ČírtkováPětapadesátiletý řidič traktoru s přívěsem projížděl po silnici ve směru od obce Sedliště na obec Strměchy a odbočoval vlevo z hlavní silnice na polní cestu. Ve stejné době traktor předjížděl pětačtyřicetiletý řidič s motocyklem značky Kawasaki Z 1000.

Policisté prvotním šetřením na místě nehody zjistili, že motocyklista předjížděl traktor v místě, kde se na vozovce nachází vodorovná podélná čára souvislá. V levém protisměrném jízdním pruhu došlo ke střetu obou vozidel.

Při dopravní nehodě došlo k těžkým zraněním řidiče motocyklu a jeho spolujezdkyně. Oba museli být letecky transportováni do nemocnice v Brně a v Českých Budějovicích. Dechová zkouška u řidiče motocyklu z důvodu jeho zranění nemohla být provedena na místě, byl vyžádán odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Alkohol u řidiče traktoru byl vyloučen na místě provedenou dechovou zkouškou.

Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění jednotlivých řidičů, je předmětem dalšího šetření dopravní nehody. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 115 000 korun.  Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a v průběhu vyšetřování dopravní nehody byla silnice zcela uzavřena.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna