FOTO: Hořela železniční lokomotiva u Pohledu

25.4.2015 17:44 – POŽÁR DOPRAVNÍHO PROSTŘEDKU
Při komunálních pracích v okolí has. zbrojnice, vyrušil členy jednotky příkaz k výjezdu na požár dopravního prostředku, v sobotu chvíli před osmnáctou hodinou. Nahlášen byl požár lokomotivy na trati č.250 těsně před vjezdem do žel. stanice Pohled. Na místo ihned vyjeli dvě družstva s technikou CAS 15 a CAS 20. Skutečně se jednalo o požár hnacího železničního vozidla soupravy nákladního vlaku převážejícího sila s cementem.

Při příjezdu byl na místě přítomen pouze strojvedoucí, který se pokoušel požár zdolat za pomoci hasicích přístrojů, což však bylo nad jeho síly. Velitel jednotky tedy požádal oblastní dispečink SŽDC o úplné uzavření trati a vypnutí trakčního vedení. Hasiči mezitím sestavily útočné vedení a po odstavení trakčního vedení začali požár likvidovat pomocí dvou „C“ proudů s použitím pěnidla. Zásah byl veden v dýchací technice. Požár zasáhl celé hnací vozidlo. Na místě jednotka likvidovala požár ve spolupráci s jednotkami HZS-HB, HZSP SŽDC a JSDH Pohled a Česká Bělá. Na místě nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru a další okolnosti jsou předmětem vyšetřování, které vede drážní inspekce.
Opět se nám potvrdila nutnost pravidelného školení na téma průzkum a mapování hasebního obvodu. Právě díky místní znalosti, se jednotce podařilo vcelku rychle dostat přímo k místu události a následně pak navést další jednotky. Díky včasnému zásahu tak bylo uchráněno další hnací vozidlo a drážní zařízení.
Na místě zasahovali: JSDH Přibyslav, HZS stanice Havlíčkův Brod, HZSP SŽDC Havl. Brod, JSDH Pohled a Česká Bělá
Použitá technika: CAS 15M2R Magirus, posádka 5+1 a CAS 20 Trakker posádka: 3+1.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna