(FOTO) Jihlava začala hledat další zahraniční partnerské město

Tříčlenná delegace z norské ambasády v Praze si přijela prohlédnout jihlavskou radnici. Krajské město Vysočiny navštívil norský velvyslanec Robert Kvile se svou manželkou Ernou Alicí Størkson a jeho poradce pro komunikaci a obchodní záležitosti Terje B. Englund. Delegaci v Jihlavě přivítal náměstek primátorky Petr Laštovička.

„Spolu s  velvyslancem jsme si promluvili o současné politické situaci jak u nás, tak v Norsku. Sdělil jsem mu zájem současného vedení Jihlavy najít v Norsku partnerské město a on z hlavy vyjmenoval rovnou dvě, která by se k Jihlavě hodila,“ vyjádřil náměstek primátorky Petr Laštovička.

Česky hovořící delegaci provedla po jihlavské radnici Jana Petrůjová z oddělení vnějších vztahů kanceláře primátora. „Členové delegace si prohlédli nedávno zrestaurovanou malou obřadní síň nebo Gotický sál a zastavili se i u grafických panelů s návrhy architektonické soutěže na revitalizaci Masarykova náměstí,“ sdělila Jana Petrůjová.

„Pan Kvil také vyzdvihoval hudbu Gustava Mahlera a festival Hudba tisíců. Proto jsme se domluvili, že ho letos na festival pozveme a on se zavázal, že Jihlavu při této příležitosti znovu navštíví,“ doplnil Petr Laštovička.

Pro Jihlavu může být zajímavé navázat spolupráci i z pohledu možného využití dárcovských fondů pro podporu spolupráce mezi Norskem a Českou republikou. Například v rámci programu „Vzdělávání“ byla dne 8. března 2019 vyhlášena první výzva k předkládání žádostí o grant na podporu projektů inkluzivního vzdělávání. Alokovaná částka na tuto výzvu je ve výši 227 500 EUR. Cílem výzvy je podpoření projektů realizovaných ve spolupráci českých institucí se subjekty z Norska a dalších zemí, které jsou zaměřeny na rozvoj kompetencí a dovedností učitelů a školitelů (zejména těch, jejichž úkolem je podpora inkluzivních přístupů a práce s romskými žáky). 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna