(FOTO) Letní zastupitelská pohádka čerta z komparsu Radka Popelky

Snad i vzhledem k svému příjmení mám pohádky rád. Čtou se dětem před spaním, vyplňují sváteční chvíle v televizním vysílání a celkově se starají o dobrou náladu. Navíc každá pořádná pohádka má skoro stejný scénář. Zdánlivý hlupák přelstí všechny okolo. Z chudáka se stane milovaný král. Zkrátka dobro nakonec zvítězí. Dnešní moderní pohádky jsou většinou variací na tato témata a tak sem tam dopadnou jak dort od pejska s kočičkou. Jednu takovou „dortovou“ letní pohádku nám hezky on line, přináší současná koalice z Jihlavského magistrátu.

Za mlhou, která by se dala krájet je dobře ukrytá pravda o pozadí výměny právníků, kteří mají zastupovat Jihlavu při sporu o vydání vodárenského majetku. Vše údajně začalo tím, že princové Jasoň a Drsoň. Tedy náměstci Kalina a Laštovička (každý ať si dosadí dle svých preferencí), přijali pozvání na hostinu od zlého čaroděje Benáčka. Ten jim dal kousnout do jablka sváru a navíc jim do cesty nastražil bludný kořen. Čaroděj Benáček byl dokonce tak lstivý, že hned po této hostině spěchal na zasedání Rady města a tam do podávané kávy přimíchal lektvar zapomnění. Jen tak se totiž mohlo stát, že princové Jasoň a Drsoň naprosto bez problému vyslovili čaroději Benáčkovi důvěru a společně s celou očarovanou Radou města mu schválili novou ředitelskou smlouvu. Lektvar byl tak silný, že dokonce i víla Amálka Koubová, která díky naléhání mocného Woldemorta, kterého, ale díky zaslané předžalobní výzvě nesmím jmenovat, již nemůže tančit v ranní rose na paloučku, ale musí řídit město, blekotala na následné tiskové konferenci jak Andrej Babiš před sněmovnou. Lektvar zapomnění naštěstí po pár dnech vyprchal. Bohužel moc jablka sváru ještě ne. No a tak se Amálka zachovala jako „Chytrá horákyně“. Rychle si spočítala, že šest je víc než tři a určila, kdo z princů bude v jejích očích Jasoň a kdo Drsoň. Jenže Amálce záhy došlo, že bez Drsoně a jeho dvou přátel si jen těžko udrží primátorské křeslo. Jak to bude dál, zatím nevíme. Než se statečný Jiřík vrátí s dobrou radou od děda Vševěda, tak se můžeme podívat do temných lesů okolo Hluboké. Tam již několik měsíců, schován v houští číhá vlk Šianský a chce sežrat Karkulku Ondruše. Myslivec Bánský, ale v tomto příběhu není až takový klaďas. Vlka i Karkulku zná a ví, že vlk je bez šance a tak místo k babičce spěchá k rodičům Karkulky aby zaujal její místo u prostřeného stolu.

Připadá Vám tato letní pohádka jako slátanina. Tak to jsem rád, že v tom nejsem sám. Doufám, že během příštího dílu se objeví Igor Hnízdo a bez delšího váhání použije svoji pověstnou rákosku.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna