(FOTO) Magistrátu chybí zápis z jednání v kanceláři náměstka Laštovičky (ODS)

Magistrát města Jihlavy zřejmě nemá k dispozici podstatnou listinu z událostí na konci června, kdy propukla politická krize ve vedení města. Tou listinou je zápis z jednání představenstva městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK).

Schůze tříčlenného představenstva společnosti měla zřejmě bouřlivý průběh, kdy se funkce předsedy představenstva vzdal první náměstek primátorky a lídr ODS Petr Laštovička (ODS) a funkce předsedy představenstva se ujal Miroslav Tomanec (Fórum).

Samotná absence listiny se zápisem z průběhu schůze představenstva městské vodárenské společnosti na jihlavském Magistrátě má pro vedení města podstatnou výhodu: nemusí ji ukazovat veřejnosti.

Šestiměsíční vláda ODS nad městskou vodárenskou společností pak měla dohru o pár dnů později dohru na jednání Rady města Jihlavy, kdy rezignoval lídr KDU-ČSL Jaromír Kalina na funkci náměstkyně primátorky.

O vládnutí uskupení Fórum Jihlava nad městskou vodárenskou společností Jihlavské vodovody a kanalizace nejsou k dispozici na jihlavském Magistrátě žádné písemné informace v podobě zápisů z jednání představenstva společnosti.

Je minimálně zvláštní, aby v době kdy Zastupitelstvo města rokuje o situaci, nebyla žádná jednání představenstva společnosti. Zvláště s přihládnutím k mimořádné aktivitě předsedy představenstva Miroslava Tomance a předsedy dozorčí rady společnosti Martina Buriana (oba Fórum), kteří se snažili získat data z počítače ředitele společnosti Jiřího Benáčka (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna