(FOTO) Město Žďár nad Sázavou si zaregistruje ochrannou známku „Žďárský kapr“

Město Žďár nad Sázavou uzavře dohodu o spoluvlastnictví a podmínkách užívání ochranné známky „Žďárský kapr“s  firmou KINSKÝ Žďár, a.s., Lesním družstvem obcí Přibyslav a  Moravským rybářským svazem, z.s. pobočný spolek Žďár nad Sázavou. Podpis dohody o užívání ochranné známky je plánován na konec září.

Žďárský kapr má několik specifik, která vychází především z přírodních podmínek, ve kterých je chován. Tyto podmínky zajišťují, že na Žďársku chovaný kapr má velmi kvalitní a chutné maso a ryba během růstu celkově lépe prospívá.

V současné době společnost Kinský Žďár hospodaří na 750 ha rybníků ležících převážně v podmínkách Českomoravské vysočiny v nadmořské výšce 550-650 m n.m. na území okresů Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Pelhřimov a Jihlava. Z celkového počtu 132 je 59 chovných.

Největším rybníkem je Velké Dářko s rozlohou 206 ha.

Významná část rybníků se nachází v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy což určuje i princip výroby ryb, který předpokládá v prvé řadě využití přirozené produkce rybníků se zaměřením vyprodukovat kvalitní rybu ve zdravém vodním prostředí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna