(FOTO) Místo omluvy reaguje městský zpravodaj osobním útokem na kritiku

Městský zpravodaj Velkomeziříčsko nedokázal v den vydání tištěného zpravodaje zveřejnit aktuální číslo v elektronickém formátu pro všechny čtenáře. Místo omluvy a rychlé nápravy se objevila ze strany redakce kritika toho, kdo se odvážil poukázat na nedostatky v práci redakce.

Na kritice neschopnosti redakce Velkomeziříčska publikovat včas aktuální vydání není nic osobního ani dehonestačního. Tištěná média dokáží své elektronické verze publikovat často už ve chvíli, kdy aktuálná vydání směřuje do tiskárny.

Ovšem redakce Velkomeziříčska nedokáže pracovat takovým tempem jako jiné redakce. A to ji pak samozřejmě staví do jiného světla.

O tom, co je fér a nefér hra by měla rozhodovat redakční rada, ovšem její názor se nikde neobjevil. Právě redakční rada by měla fungovat jako dohled a dozor nad fungováním redakce. Ovšem nefunguje.

Redakční rada by měla redakci Velkomeziříčska stanovit povinnost publikovat aktuální číslo na webových stránkách i v archivu novin okamžitě a bezodkladně i s údajem, kdy bylo aktuální číslo odesláno do tiskárny. Elektronické vydání městských novin by v okamžiku odeslání do tiskárny mohli dostávat i členové redakční rady i zastupitelé města Velké Meziříčí.

Úsek medializace a komunikace, jak se nazývá redakce Velkomeziříčska, čekají do budoucna jistě velké změny v zájmu zajištění aktuálnosti a lepšího fungování redakce městského zpravodaje.  Fungování redakce totiž městský rozpočet města Velké Meziříčí dotuje částkou kolem milionu korun.

Redakce je pod vlivem bývalého místopředsedy velkomeziříčské ODS Petrose Martakidise, členové a příznivci ODS pravidelně do redakce docházejí na konzultace. Porad s Martakidisem se účastní takřka výhradně členové a příznivci místní ODS spolu s místními aktivisty z řad „Iniciativy za náměstí VM“, kteří uplatňují svůj vliv na chod redakce.

Redakční rada v čele s ředitelem Jupiter klubu Milanem Dufkem by měla přesně zmapovat datumy a časy schůzek mezi členy redakce a představiteli místních politických stran. To samé by pak měli udělat i předsedové místních politických stran a hnutí: zjistit, kdo dochází do redakce městských novin a co tam přesně dělá. Prostým porovnáním obou seznamů by se na světlo světa dostala jména místních politiků, kteří se chodí radit s redaktory městských novin.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna