(FOTO) Nejistá sezóna: Primátorka Koubová si po krachu PSJ snaží získat fotbalové fanoušky

Fotbalový klub FC Vysočina je městskou obchodní společností se zhruba čtrnácti procentním podílem města. Čtyřiceti procentní podíl vlastní stavební společnost PSJ, dvaačtyřiceti procentní podíl má obchodní společnost Limar Capital se sídlem na Kypru. Společnost Limar Capital zastupuje jako fyzická osoba předseda představenstva PSJ Jihlava František Vaculík.

Zejména PSJ holding je pro klub klíčovým partnerem nejen díky jejich finančnímu příspěvku do rozpočtu, ale také díky tomu, že se jedná o klíčového akcionáře, který se zavázal k příchodu dalších akcionářů do klubu a zajistil tak další finanční toky do rozpočtu.

Na prázdném fotbalovém stadionu si už udělala reklamu primátorka Jihlavy Karolína Koubová i s šéfem zastupitelského klubu Liborem Kuchyňou.

Vzhledem ke krachu jednoho z akcionářů je příští sezóna velmi nejistá. Město Jihlava již najalo právní kancelář k zastupování zájmů města v insolvenčním řízení se společností PSJ Jihlava.

Lze jen těžko předpokládat jakékoliv sponzorské příspěvky od stavební společnosti PSJ. PSJ zastavila svou obchodní činnost, likvidaci společnosti řídí insolvenční správce.

Stavební firma PSJ garantovala podle informací Občasníku fotbalovému klubu částku kolem deseti milionů korun, což je nejvyšší částka poskytnutá jediným subjektem.

Po celou sezónu hospodařil fotbalový klub bez finančního příspěvku stavební společnosti PSJ. Výpadek deseti milionů korun za sezónu může být citelným problémem pro další fungování klubu. Do konce dubna měl být dořešený vstup nového partnera do klubu. Jenže se nic neděje.

Město Jihlava a jeho představitelé se zatím nevyjádřili k podpoře města fotbalovému klubu, jehož hlavní akcionář zkrachoval.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna