(FOTO) Neudržovaný „park hrůzy“ v Pelhřimově patří římskokatolické církvi

V Pelhřimově jsou místa, kterým je lepší se vyhnout i za denního světla. Důrazné varování před vstupem je i v „parku hrůzy“ mezi kaplí Panny Marie Bolestné a místním autobusovým nádražím v Pelhřimově. Majitelem zanedbaného parku je římskokatolická církev, spravuje ho Děkanství Pelhřimov.

Město Pelhřimov si viditelně neumí zjednat respekt při udržování čistoty a pořádku na území města. Lidé z okolních domů nemohou v horkých dnech větrat své byty, listí z neudržovaného parku létá všude kolem. Zákon nestanoví, jaké konkrétní povinnosti by měla obec občanům stanovit, aby zajistila údržbu obce. Velmi záležet na invenci dané obce a dohodě mezi představiteli obce a občany.

Veřejným prostranstvím jsou v České republice všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru.

Na radnici v pozici místostarosty města působí zástupce KDU-ČSL Josef Koch. Neudržovaný park je do jisté míry symbolem vztahů mezi římskokatolickou církví a politiky KDU-ČSL ve vedení města. Vedení města Pelhřimov si neumí zjednat respekt při udržování čistoty a pořádku na veřejných prostorách ve vlastnictví soukromých osob.

Marné jsou nářky obyvatel okolních městských domů, situace se zhoršuje. Ke spadanému listí z minulých let už letos na podzim napadne další listí.

Přitom by stačilo zahájit správní řízení a vyzvat majitele, aby se řádně staral o svůj majetek. Nejlépe tak, aby bylo možno odstranit varovné tabulky s upozorněním vstupu na vlastní nebezpečí.  Pokud vedení radnice neučiní potřebná opatření, mohou si občané stěžovat Krajskému úřadu na nečinnost pelhřimovské radnice. Krajský úřad Kraje Vysočina pak může přijmout odpovídající řešení proti nečinnosti a nařídit řešení celé situace.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna