(FOTO) Nic se neděje? Z mimořádného zastupitelstva udělala KDU-ČSL řádné zastupitelstvo

Společenských událostí v Křižanově je tolik, až se opozice rozhodla svolat mimořádné zastupitelstvo. Ovšem z mimořádného zastupitelstva se rozhodnutím vedení městyse stalo řádné zastupitelstvo. Opozice chtěla řešit situaci v místní škole, kde se objevily příznaky šikany mezi dětmi na nižším stupni (více zde). Občané píší na radnici dopisy s prosbami o řešení situace (více zde), ovšem vedení městyse se tváří jako kdyby se nic mimořádného nestalo.

Dokonce i z mimořádného zastupitelstva se stalo zastupitelstvo řádné, i když opozice žádala o svolání mimořádného zastupitelstva.

Podle účastníků zastupitelstva z řad obecenstva nesměl na jednání Zastupitelstva mluvit nikdo, kdo neměl trvalé bydliště v Křižanově. I kdyby třeba jeho děti docházely do místní školy jako přespolní žáci. Hlavním bodem jednání měla být situace v místní škole.

Ředitel školy například vzal na výlet za odměnu i své potomky (více zde), dítě závislé na inzulinu jako léku naopak na školní výlet nejelo (více zde). Místostarostka Křižanova Radomíra Schmidová odmítla záležitosti kolem školy blíže komentovat s poukazem na mlčenlivost.

logo KDU-ČSL VysočinaKDU-ČSL má v obci více než třicet procent voličů. Lidovecká místostarostka Marie Smejkalová svou nečinností viditelně kryje záda místostarostce Schmidové (Pro Křižanov), která je v problematické škole zaměstnána jako vedoucí školní družiny. Zakrýváním problémů ovšem rodiče ztrácí dále důvěru ve schopnosti obce jako zřizovatele školy aktivně řešit problémy. Nejsou problémy, tak není potřeba ani mimořádné zastupitelstvo.

A tak se i žádost opozice o svolání mimořádného zastupitelstva proměnila ve svolání řádného zastupitelstva. Řešit problémy místní školy bude pro zastupitele KDU-ČSL v budoucnu stále složitější, vedle řešení problémů budou muset obnovit i ztracenou důvěru rodičů v přívětivé školní prostředí.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna