(FOTO) Odpočívadlo Pávov (Exit 112 D1) dostane dětské hřiště s trampolínou a panákem

Českou dálniční síť trápí množství problémů, jedním z nich je i kvalita dálničních odpočívadel.  Absence nočního osvětlení, chybějící vyhrazené stání pro invalidy, nedostatek odpadkových košů či poškozené nebo chybějící lavičky a stoly. Na dálničních odpočívadlech chybí zázemí pro rodiny s dětmi, na kterém by bylo možné děti „unavit“ při dlouhotrvající cestě.

Dětská hřiště jsou běžnou součástí sítě rychlého občerstvení McDonalds, tady ovšem slouží spíše jako lákadlo k nákupu občerstvení.

U odpočívadla Pávov na Vysočině se podle informací Občasníku počítá s výstavbou dětského hřiště s trampolínou a dětským skákacím panákem s logem ŘSD,

Dětské hřiště bude zahrnovat dvouvěžové herní soustavy, kombinované houpačky, zemní trampolíny, zařízení pro komunikaci. Pod celým hřištěm bude povrch z litého granulátu v barvě dle výběru zadavatele. V ploše bude zakomponován skákací panák s deseti pozicemi a logem ŘSD.

Hřiště bude také oploceno a oddělená od okolí plotem z demontovatelných drátěných panelů výšky jednoho metru. Na hřiště bude vstup uzamykatelnou brankou.

Na dálničních odpočívadlech podél D1 vesměs chybí možnost připojení k internetu pomocí Wifi nebo pumpa s pitnou vodou pro občerstvení unavených řidičů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna