(FOTO) ODS vyhlásila volebním programem politickou válku tajemníkovi města

Občanští demokraté ve Žďáru nad Sázavou vyhlásili politickou válku tajemníkovi města Janu Havlíkovi. Jedním z bodů volebního programu místní ODS je heslo:

„Profesionál v čele úřadu schopný spolupráce se zvoleným vedením ku prospěchu města, bez nepřekonatelných vazeb z minulosti či ambicí politické kariéry.“

Volební program ODS tak nepřímo potvrzuje rozpory mezi vedením města a tajemníkem jako představitelem radnice. Žďár nad Sázavou je jedním z mála míst České republiky, kde se pozice tajemníka úřadu dostává přímo do volebního programu. Z volebního programu lze cítit snahu ODS nahradit současného tajemníka radnice Havlíka vlastním kandidátem, který by více poslouchal stranický program než vlastní svědomí.

Pod vedením tajemníka Havlíka získala žďárská radnice prestižní ocenění jako například Cenu za kvalitu udělovanou Ministerstvem vnitra nebo Cenu hejtmana kraje Vysočina za společenskou odpovědnost.

Před čtyřmi lety vstoupila ODS do koalice s uskupením Žďár-Živé město, hnutím ANO a KDU-ČSL. Bývalý dlouholetý starosta Jaromír Brychta byl z ODS vyloučen poté, kdy odmítl podpořit novou koalici. Brychta dnes kandiduje do městského zastupitelstva za uskupení Změna 2018 vedené právě tajemníkem úřadu Janem Havlíkem.

Otázka výměny tajemníka žďárské radnice tak, jak je formulována ve volebním programu ODS dává tušit snahu nahradit profesionála ve vedení radnice kandidátem poslušným stranických příkazů ODS. Taková politická výměna ovšem není nic jednoduchého. Pojistkou demokracie je souhlas ředitele Krajského úřadu s odvoláním tajemníka radnice.

Při plnění volebního programu ODS ve Žďáru nad Sázavou se dá přímo očekávat střet politického vlivu strany s profesionálním řízením úřadu. Radní za ODS zatím nijak nepojmenovali úřednické chyby ve výkonu funkce tajemníka radnice.

Přímo se nabízí úvaha o posílení politického vlivu ODS výměnou tajemníka Havlíka za politicky vhodnějšího a poslušnějšího kandidáta nejlépe z řad členů a příznivců strany.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna