(FOTO) Opilý Maďar se zákazem řízení naboural s kamionem na dálnici D1

Opilý řidič – veselý vrah! Tohle lidové pořekadlo se plně hodí na nehodu maďarského řidiče kamionu se zákazem řízení motorových vozidel.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v sobotu 13. ledna po dvacáté hodině večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1. Třiašedesátiletý řidič nákladní soupravy složené z tahače a návěsu s maďarskou registrační značkou projížděl pod dálnici D1 ve směru jízdy na Brno.

Na 146. kilometru dálnice se cizinec plně nevěnoval řízení svého vozidla a narazil do dopravního značení, které v místě označovalo začátek dopravního omezení. Toto dopravní značení poškodil.

Po této události ale v místě nezastavil a pokračoval dál v jízdě po dálnici D1, kde na 156,7 kilometru ve směru jízdy na Brno z pravého jízdního pruhu náhle přejel na zpevněnou krajnici a následně na travnatý příkop, kde narazil do billboardu. Po střetu s billboardem se nákladní souprava převrátila na pravý bok a zůstala mimo dálniční těleso.

Policisté na místě dopravní nehody provedli u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 2,13 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 2,18 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče – jednalo se o státního příslušníka Maďarska, zajistili a převezli ho k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a řidič si po vystřízlivění převzal podezření z tohoto přečinu. Řidič je stíhán na svobodě a ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

Cestou správce komunikace nařídili odstranění havarovaného vozidla, které v místě tvořilo překážku v silničním provozu. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 450 000 korun.

Odtahová služba povolala na místo nehody těžkou techniku i s autojeřábem. Nebylo jasné, zda upevnění nákladu nebylo při nehodě poškozeno. Vyproštění havarovaného kamionu trvalo tři hodiny a vyžádalo si i uzavření pravého pruhu dálnice.

Dalším provedeným šetřením, zejména vyhodnocením záznamového listu řidiče, policisté zjistili závažné porušení sociálních předpisů v dopravě, kdy řidič nedodržoval denní dobu odpočinku a bezpečnostní přestávky. Za tato porušení policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově uložili dopravci kauci ve výši 70 000 korun.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna