(FOTO) Plán rozvoje sportu v Pelhřimově navrhuje zřízení zvláštní organizace pro správu sportovišť

Město Pelhřimov si nechalo zpracovat Plán rozvoje sportu. Jsou v něm popsány hlavní problémy volnočasových a sportovních aktivit ve městě. Hlavní úsilí by město mělo směřovat do sportovního areálu v Nádražní ulici, kde by vedle bazénu mohlo vzniknout i venkovní koupaliště.

Problém: Bazén a venkovní koupaliště

Krytý plavecký bazén je v havarijním stavu. Rekonstrukce krytého plaveckého bazénu je vzhledem k velikosti města jedním z hlavním předpokladů zajištění základních podmínek pro závodní i rekreační plavání. V případě bazénu je třeba řešit problém rekuperace vzduchu a vody a vzduchotechniku celého bazénu. Výrazným problémem současného stavu bazénu je průsak vany. V rámci oprav a rekonstrukcí je předpokladem rozšíření služeb pro návštěvníky bazénu.

Venkovní koupaliště by výrazně přiblížilo sportovní areál v Nádražní ulici veřejnosti, zejména té části, která se sportu nevěnuje pravidelně. Areál by přítomností venkovního koupaliště získal více volnočasový charakter. Z hlediska umístění koupaliště se jeví jako vhodné dvě varianty – v blízkosti krytého bazénu nebo na místě současné nádrže či vedlejší tréninkové nezatravněné plochy.

Chybí sportoviště v centru

Z šetření mezi řediteli škol vyplynul hlavní problém, kterým je nedostatek sportovních ploch pro školy v těsné blízkosti centra města, což má následně vliv na kvalitu výuky. ZŠ Krásovy domky nedisponuje vlastním sportovištěm. S ohledem na tuto prioritu je nutné zdůraznit, že rozvoj areálu v Nádražní ulici poskytne lepší podmínky také školám – areál je v docházkové vzdálenosti (600 m) od ZŠ Komenského a ZŠ Krásovy domky.

Město velikosti Pelhřimova by mělo disponovat 400m atletickou dráhou, s využitím nejen spolky, ale také školami a širokou veřejností. Dráha zvýší zájem o konání sportovních akcí a soustředění, její přítomnost navíc podnítí zájem o atletiku jak u dětí a dospělých, tak z pohledu profesionálů – trenérů. Nedílnou součástí dráhy budou sektory pro technické disciplíny. Vzhledem k současným dispozicím areálu a preferencím obyvatel se jeví jako vhodné umístění in-line oválu vně dráhy, přičemž asfaltový okruh by propojoval i další části areálu.

Na základě zkušeností z dalších měst obdobné velikosti se jeví jako nejvhodnější varianta zřízení samostatné příspěvkové organizace, další variantou je založení společnosti s ručením omezeným.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna