(FOTO) Primátor Jihlavy Chloupek (ČSSD) řešil připravenost Jihlavy na možný příliv zahraničních dělníků

Připravenost města Jihlavy na příliv zahraničních dělníků bylo jedním z hlavních témat snídaně primátora Jihlavy s podnikateli. Vyplývá to z textu pozvánky rozeslané Magistrátem města Jihlavy.

Příliv zahraničních pracovníků komplikuje nedostatek ubytovacích kapacit přímo ve městě. „Město se stane prostředníkem, mediátorem, který přiblíží zájmy zaměstnavatelů a možnosti developerských společností, které mohou firmám pomoci problematiku ubytování řešit,“ uvedl k setkání primátor Jihlavy Rudolf Chloupek.

Vedení města v tiskové zprávě jednoznačně uvedlo, že město nebude stavět ubytování pro zaměstnance firem. „Roli města spatřujeme v zajištění patřičné infrastruktury jako je dopravní napojení, veřejné osvětlení, MHD, svoz odpadu, správa veřejných prostor a vytváření podmínek pro trávení volného času,“ popsal pozici města v řešení problému náměstek primátora pro oblast investic Vratislav Výborný.

Ještě před letními prázdninami radnice uspořádá další seminář, na který budou zváni jak zaměstnavatelé, tak developeři. Cílem je komplexní obeznámení se s problematikou a možnostmi všech zapojených stran. Radnice představí možnosti, které v oblasti ubytovacích kapacit a bytové výstavby dává územní plán. „Popíšeme mimo jiné i možnost stavět ubytování pro zaměstnance v areálech firem, což donedávna územní plán neumožňoval,“ avizuje náměstek primátora pro oblast územního plánování Radek Popelka.

O požadavku na postavení ubytoven pro stovky zahraničních dělníků informoval Občasník přímo zde, zveřejnění informace o požadavku velmi rozzlobilo vedení firmy Automotive Lighting (více zde). Jakmile zazněl dotaz na tiskové konferenci, snažili se úředníci města ukončit tiskovou konferenci vedení města a zabránit primátorovi ve vyjádření.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna