(FOTO) Pro odstřelovače policie nakoupila i speciální obleky do deště

Vysočinská policie opět zlepšuje výstroj svých odstřelovačů. Tentokrát nakupovala speciální oděvy pro pobyt v přírodě s vysokou odolností proti větru a dešti. Pro tento typ oděvu se používá označení TRG (Tactical Rain Garment) je lze volně přeložit jako „víceúčelová souprava odolná proti větru a vodě.

Vysočinští odstřelovači budou používat oděvy od rakouské firmy Carinthia. Oděvy se skládají z kabátu a kalhoty.  Kabát i kalhoty jsou vyrobeny z tenkého, větru a vodě odolného materiálu. Vnější povrch oděvu je vyrobený z nylonové tkaniny s vyztužovacími zarážkami. Ve vnitřní  vrstvě je nylon vrstvený dvojsložkovou laminovanou membránou Gore-Tex. Všechny spojovací švy na membráně jsou dodatečně zalepeny.

policieVodotěsnost nových oděvů pro odstřelovače je 10 000 mm vodního sloupce. Ve skutečnosti materiál oděvů nikdy nepromokne, ani při dlouhém čase v dešti. Přístup větru dovniř oděvu je zcela zablokován a současně nezpůsobuje pocení, při intenzivním pohybu v přírodě fungují jsem navíc použil větrací průchody. Celková kvalita šití je velmi vysoká.

Po nákupu speciálních batohů pro odstřelovače (více zde), jde o další významný nákup výstroje policejních odstřelovačů. Za nákup speciálních obleků pro odstřelovače zaplatila vysočinská policie necelých sto tisíc korun.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna