(FOTO) Redakční rada Velkomeziříčska odhlasovala zásah do politické soutěže. Skutečně k němu došlo?

Do předvolebního boje ve Velkém Meziříčí se zapojila i redakční rada městského zpravodaje. V usnesení redakční rady konstatovali její členové politický zásah městské rady. Městská rada pouze posunula termín vydání říjnového zpravodaje o týden, v městském zpravodaji tak budou aktuální volební výsledky. Předsedou redakční rady je Milan Dufek, městská rada je dlouhodobě nespokojena se způsobem řízení městské společnosti Jupiter club.

Dufek Velké Meziříčí

I v redakčním statutusu je termín vydání označen slovem „zpravidla“, které lze podle pravidel českého pravopisu nahradit slovy obvykle, obyčejně nebo většinou. Jinými slovy: vyjímka v termínu vydání měsíčníku Velkomeziříčsko je přípustná. Je důležité si uvědomit onen známý fakt, že ke každému pravidlu existují výjimky.

Redakční rada viditelně hlasovala o něčem, o čem hlasovat neměla. Není jasné, jakým způsobem mohlo dojít k mylnému výkladu redakčního statusu. Jisté je, že podle Statusu Velkomeziříčska je možný i jiný termín vydání tištěného měsíčníku než první středa v měsíci.

Samotné tvrzení v usnesení redakční rady o zásahu do politické soutěže pak může vyústit ve stížnost na průběh voleb, které může skončit až u soudu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna