(FOTO) Sedmdesátiny Dopravního podniku města Jihlavy zpestří historické trolejbusy odjinud, místní nadšence ředitel Vilím ignoruje

Dopravní podnik města Jihlavy si plánuje půjčit historické trolejbusy a autobusy z jiných dopravních podniků. Ředitel dopravního podniku Josef Vilím okázale ignoruje činnost sdružení Za záchranu historických autobusů a trolejbusů. Předsedou sdružení je Luděk Bohuňovský s kterým vede ředitel Vilím dlouholetý pracovně-právní spor.

Historické jízdy trolejbusů se těší velkému zájmu obyvatel krajského města. V minulém roce se jízd účastnilo přes tisíc cestujících. Veřejná doprava je vizitkou každého města a historické jízdy jsou veřejností pozitivně vnímány jako propagace hromadné dopravy.

Letošní oslavy plánuje Dopravní podnik zabezpečit výhradně vlastními silami. Ředitel Vilím žádá Zastupitelstvo města Jihlavy o sedmdesát tisíc korun na zapůjčení trolejbusů z okolních dopravních podniků. Jihlavské nadšence okázale ignoruje. Důvodem jsou patrně vyhrocené osobní vztahy mezi ředitelem Vilímem a řidičem Bohuňovským.

Kdyby se zastupitelům města podařilo donutit ředitele Vilíma ke spolupráci, mohl by ulicemi města jezdit i historický kloubový trolejbus. Dopravní podnik města Jihlavy by musel spolupracovat s místními nadšenci na záchraně historických trolejbusů. Pro ředitele Vilíma je ovšem jednodušší požádat zastupitele města o peníze a historické trolejbusy si vypůjčit z jiných dopravních podniků.

Letos na jaře nevyjely dva spoje MHD, dopravní podnik neměl řidiče (více zde). Vedení města si vyžádalo zprávu odborového předáka řidičů Marka Řezáče (více zde), opozice předkládá návrh na odvolání předsedy představenstva Josefa Vilíma z funkce (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna