(FOTO) Šéfem dobrovolných hasičů chce být i komunista z Vysočiny

Dobrovolní hasiči si začátkem prosince zvolí nového nejvyššího představitele Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska. Na nejvyšší post kandiduje i starosta vysočinských dobrovolných hasičů Jan Slámečka. Slámečka je zkušeným dlouholetým místním politikem, po sametové revoluci byl šestnáct let předsedou Okresního výboru Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), čtyři volební období působil i v krajském zastupitelstvu Vysočiny.

Před rokem 1989 Slámečka studoval na Vysoké škole politické (VŠP) ústředního výboru Komunistické strany Československa. Škola plnila funkci nejvyšší stranické politickovýchovné a vzdělávací instituce pro stranické pracovníky KSČ. Kdo na školu nastoupil, ten ji také musel dokončit.  Pro svou nevalnou úroveň škola získala přezdívku „Vokovická Sorbonna“.

Slámečka získal titul RSDr. doktor sociálně-politických věd, původně podle zákonného opatření Národního shromáždění 92/1966, „doktor sociálně politických nauk“, který se ovšem posměšně vysvětloval jako rozhodnutím strany doktor, rerum srandarum doctor, rodné strany doktor apod.

Dobrovolným hasičem je Slámečka už déle než půl století. Prošel většinou funkcí od starosty místního sboru, přes starostu okrsku až po funkcích v okresních a krajských strukturách sboru dobrovolných hasičů. Od roku 2010 je krajským předsedou dobrovolných hasičů Vysočiny.

Na funkci nejvyššího představitele dobrovolných hasičů kandidují kromě Slámečky ještě další dva náměstci starosty Karla Richtra. Richtr náhle v létě zemřel v době konání hasičské výstavy Pyrocar.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna