(FOTO) Střet nákladního vlaku s automobilem v Třešti skončil těžkým zraněním šoféra

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý 24. dubna po dvacáté hodině večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na nezabezpečeném železničním přejezdu v Třešti.

 

Došlo zde ke střetu osobního vozidla a manipulačního nákladního vlaku.

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a policisté z dopravního inspektorátu Jihlava. Prvotním šetřením policisté zjistili, že padesátiletý řidič osobního automobilu projížděl po účelové komunikaci ve směru jízdy od místních zahrad směrem k ulici Palackého. Při vjíždění na železniční přejezd zřejmě nerespektoval dopravní značení stůj, dej přednost v jízdě a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy po železniční trati přijížděl ve směru od
Telče manipulační nákladní vlak. Došlo ke střetu osobního vozidla a vlaku.

Při dopravní nehodě cestovaly v osobním vozidle dvě osoby. Řidič osobního vozidla si způsobil těžké zranění, se kterým byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do Nemocnice Jihlava. Došlo také k lehkému
zranění spolujedoucí z osobního automobilu, která byla převezena na ošetření do Nemocnice Jihlava. Ke zranění jiných osob nedošlo.

Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě v celkové výši 170 000 korun. Policisté provedli u strojvedoucího vlaku a řidiče osobního vozidla dechové zkoušky negativními výsledky. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Jihlava.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna