(FOTO) Včelař nebo uvolněný politik Pelhřimova ? O budoucnosti Kovandy (ČSSD) rozhodnou voliči

Bohumil KovandaÚředník Bonumil Kovanda končí měsíc před místními volbami na pozici vedoucího odboru školství. V Pelhřimově je Kovanda podle výsledků minulých místních voleb nejpopulárnějším místním politikem.  V letošních komunálních volbou je trojkou na kandidátní listině sociální demokracie.

Rezignace Kovandy na post úředníka pelhřimovské radnicemi je před volbami nečekaným krokem i osobním rizikem. Případný neúspěch ve volbách by Kovandu „poslal do důchodu“ mimo společenský život Pelhřimova. V takovém případě by se mohl Kovanda věnovat včelám a včelaření, což je jeho celoživotní záliba.

Naopak výrazný volební úspěch a zisk preferenčních hlasů by mohl Kovandu vynést do uvolněné funkce ve vedení města. Například do funkce místostarosty města se zaměřením na zprávu investičních akcí města.

cssdKovanda na dotaz Občasníku výslovně uvedl, že na něj nebyl činěn žádný stranický nebo politický nátlak. Rezignace na úřednický post je tak do jisté míry výzvou voličům, aby rozhodli o Kovandově budoucnosti. Včelař nebo politik?

Kovandova rezignace na post úředníka se čekala v případě příznivého volebního výsledku sociálních demokratů. Kovanda má bohaté zkušenosti s místní politikou, v minulosti zastával post místostarosty města.

Pelhřimov má pověst stranické bašty ČSSD, senátorem je zde Milan Štěch, poslancem vysočinský hejtman Jiří Běhounek a starostou František Kučera.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna