(FOTO) VDV Vysočina: Povoleny budou Jihlavská karta a In-karta Českých drah

Na konci roku by měl být spuštěn systém Veřejné dopravy Vysočiny. Na jedinou jízdenku bude možné cestovat po celém kraji Vysočina.

Podle informací serveru Občasník se počítá se zapojením čipové karty jihlavského dopravního podniku na kterou jezdí občané krajského města.

Druhou čipovou kartou akceptovatelnou v systému Veřejné dopravy Vysočiny bude In-karta Českých drah. In-kartu si cestující mohou nahrát přímo do mobilu jako aplikaci.České dráhy jsou na území kraje Vysočina jediným železničním dopravcem.

Další možností je použití bankovní platební karty. Pro identifikaci cestujícího není využíván jeho účet u banky, ani neprobíhá žádná bankovní transakce. Bankovní kartu lze použít i pro placení jízdného.

Při použití předplacených karet pro dopravu cestujících se po přiložení karty načte řidiči jméno, příjmení, datu, narození, druh slevy a fotografie držitele karty (pokud je pro kartu povinná) z předplatní jízdenky. Doba od přiložení karty ke čtečce do signálu platná/neplatná jízdenka musí být kratší než jedna sekunda.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna