(FOTO) Veřejná služba postavila ředitele Benáčka do role nuceného správce

Smršť vodárenských událostí během vánočních svátků změnila rozložení mocenských sil v jihlavském vodárenství. Vodárenská a.s. jako dosavadní provozovatel části jihlavského vodárenského majetku se nedokázala s městem Jihlava domluvit na nové provozní smlouvě (více zde), úředníci radnice dosadili ředitele městských vodařů Jiřího Benáčka do role nuceného správce městského vodárenského majetku (více zde).

Benáček v roli nuceného správce převzal klíče od vodojemů v okrajových částech města a stará se o jejich provozování. Dosavadní provozovatel Vodárenská a.s. pak deklarovala ochotu a vůli spolupracovat při poskytování vodárenských služeb v roli dodavatele (více zde).

„Spolupráce s vodárenskou probíhá normálně, vodojemy zásobujeme vodou z Havlíčkova Brodu,“ prohlásil ředitel Benáček.

Vodojemy v okrajových částech Jihlavy vyžadují doplnění v případě nedostatku vody zhruba jedenkrát do týdne.

Vedení jihlavské radnice se už krátce po místních volbách domluvilo na bezodkladném vyhlášení výběrového řízení na pozici šéfa městských vodařů, kterou zastává Jiří Benáček (více zde). Zatím není zcela jasný další postup vedení města při výběru šéfa městských vodařů.

Příchod nového člověka na pozici ředitele městských vodařů by podstatným způsobem mohl zkomplikovat dokončení převzetí vodárenské infrastruktury města. Znalosti a zkušenosti Jiřího Benáčka z provozování městského vodárenského majetku jsou totiž pro vedení města zcela zásadní. Vedení města si nemůže dovolit riskovat neúčast dosavadního ředitele Benáčka ve výběrovém řízení na nového ředitele už s ohledem na jeho znalosti o vodárenské infrastruktuře města.

Je velmi pravděpodobné, že vzhledem k současné situaci ve vodárenství Jihlavy, koalice zcela zapomene nebo alespoň odloží výběr ředitele městských vodařů na vhodnější dobu.

Ztrátu zkušeností ředitele Benáčka si Jihlava nemůže dovolit v době vyhlášené veřejné služby, kdy se provozování řídí zvláštním režimem.

Schopnosti ředitele Benáčka (zcela vpravo) spravovat jako nucený správce majetek města Jihlavy primátorka Koubová (uprostřed) potřebuje pro konečný úspěch spolu s právními službami brněnských právníků Radka Ondruše (zcela vlevo) a Miroslava Šianského (druhý zleva). Proces převzetí vodárenského majetku je pak v rukou náměstka primátorky Jaromíra Kaliny (druhý zprava).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna