(FOTO) Vodaři omezují výkon vlastnických práv Luk nad Jihlavou na místní čistírně odpadních vod

Vlastnictví majetku zavazuje vlastníka k řádné péči o majetek.  U vlastnictví objektů měst a obcí, které slouží většímu počtu lidí to platí dvojnásob. Ovšem ve vodárenství na Jihlavsku dochází až k absurdním situacím.

Když chce starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl  jít do objektu obecní čistírny odpadních vod, musí si návštěvu dobře naplánovat a zavolat bývalého provozovatele. Pak přijede k objektu čistírny pracovník Vodárenské a.s. z Jihlavy a přiveze klíče od objektu. Po celou dobu starostovy návštěvy objektu je přítomen pracovník Vodárenské a.s., která pak zašle městysu fakturu za celý úkon.

Čistírnu v Lukách nad Jihlavou už úředně nevlastní Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko, jeho dceřinná společnost Vodárenská a.s. ovšem stále vlastní klíče od objektu. Když v objektu vypadne jistič elektrického proudu, dochází až neuvěřitelným situacím: s klíčem k objektu ČOV přijede Vodárenská a.s., která má provozní smlouvu s bývalým vlastníkem.

Dlouhodobě neudržitelná situace vytrvale dráždí starostu Luk nad Jihlavou nevyslovenou výzvou k razantnímu uplatnění vlastnického práva městyse ke svému majetku. Při jednáních přímo na čističce v Lukách na Jihlavu asistovali i místní policisté z obecního oddělení. Podle svědků čistě pro jistotu, aby nedošlo k fyzickým inzultacím.

Luka nad Jihlavou totiž stále nedostali klíče k objektu od bývalého vlastníka Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Vlastníkem objektu jsou jen několik dnů z moci úřední na základě rozhodnutí Ministerstva zemědělství.

Vlastnické vztahy mezi bývalým a novým vlastníkem jsou upraveny pouze papírově. Napětí kolem uspořádání vlastnických vztahů připomíná situaci sudu s prachem. Čeká se, kdo škrtne zápalkou. A co bude pak.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna