(FOTO) Za rekonstrukci budovy na policejní sídlo daňový poplatník zaplatí milion navíc

Policie České republiky investovala další milion korun do objektu ve Wolkerově ulici. Celou investici zaplatí podle informací Občasníku daňový poplatník.  Cenové navýšení se může týkat vnitřních stavebních úprav v objektu.

Kolem sto tisíc korun mohou stát drobné vnitřní úpravy elektroinstalace, a ústředního topení včetně oškrábání stávající malby, provedení perlinky včetně štuků a nová výmalba.

Server Občasník již dříve publikoval rozsah stavebních úprav, celková cena za vnitřní rekonstrukci se na přelomu léta zvedla o více než milion korun. Zhruba jsou uvnitř prázdné policejní budovy tyto úpravy:

policieV prvním nadzemním patře  vznikne nově krátkodobá cela předběžného zadržení zhruba desítku osob. V místnosti budou osazeny dvoje mříže (před okny a za vchodem do místnosti).

Dále dojde k rekonstrukci sociálního zázemí v souvislosti s rekonstrukcí cely. V dalších místnostech, kde nově vzniknou sklady a archivy, budou okna opatřeny mřížemi. Také zde bude menší cela předběžného zadržení pro cca l-2 osoby. V prostoru hlavního schodiště budou osazeny obloukové automatické dveře.

Dveře budou umístěny do prostoru chodby, tak aby byla dodržena min. šířka podesty na schodišti. Nově zde také vznikne zasedací místnost a místnost pro sklad zbraní, která bude opatřena trezorovými dveřmi.  Vchod do skladu zbraní bude z přilehlé kanceláře.

V okolních ulicích kolem nové policejní budovy není šance zaparkovat. Součástí policejní budovy je dvorek, kde mohou zaparkovat zhruba čtyři policejní vozy.

Nová finální cena vnitřních úprav policejní budovy na Wolkerově ulici je  7.404.042,62 Kč. Policie ČR zatím žádným způsobem nezveřejnila bližší informace ke skokovému zdražení rekonstrukce budovy o více než milion korun.

Vyjádření policejní mluvčí Dany Čírtkové zveřejníme, jakmile se jej podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna