GLOSA: Vodárenskou robotu by mohla zavést i Jihlava, roli drába zvládne Tomanec

TomanecMimořádná situace si žádá odvahu k mimořádným rozhodnutím. Aby všem bylo jasné, kdo je ve městě pánem. Starosta Luk nad Jihlavou nařídil „vodárenskou robotu“ při správě městského vodárenského majetku.

Soukromá firma nastoupila místo současného provozovatele a začne „robotovat na panském“.

Podobné rozhodnutí po vzoru Luk nad Jihlavou by mohl učinit i jihlavský primátor. Zastupitel Miroslav Tomanec by získal mimořádné pravomoci po vzoru středověkého drába. Robotní povinnost by dostala městská vodárenská firma s ředitelem Benáčkem, která stále žádá městské vodárenské zakázky.

Místo drahých rad jihlavských právníků by se primátor Jihlavy mohl inspirovat rozhodnutím starosty sousedního městyse. Co funguje na venkově, může fungovat i ve městě.

Primátorovo rozhodnutí by mohla posvětit i manželka bývalého tajemníka Jana Dohnalová v roli šéfky vodoprávního úřadu jihlavské radnice.

Použití středověkých metod by situaci v jihlavském vodárenství posunulo o notný kus dopředu.  Zastupitel Tomanec by jako „vodárenský dráb“ pravidelně hlásil primátorovi, jak městská vodárenská firma robotuje na panském. Následovalo by rozdělení pochval, odměn a trestů.

Ředitel Benáček by se v roli městského správce vodárenského majetku náležitě snažil o co nejlepší výsledky při správě městského majetku. S drábem Tomancem v zádech.

Dnes už ale není středověk, ale demokracie. Každé primátorovo rozhodnutí přezkoumává mnoho úředníků, zda vůbec primátor může něco rozhodnout. Může. Stačí odvaha rozhodovat.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna