Habán (ANO): „Nerad bych si dal vlastní gól, mohu dělat rozhodčího“

V polovině dubna se má odehrát památné hokejové utkání mezi Jihlavou a Krajem Vysočina. Oba týmy usilovně dávají dohromady soupisky.

Za koho hrát? Tuhle otázku si musí položit mnoho jihlavských politiků. „Nerad bych si dal vlastní gól,“ prohlásil opoziční zastupitel Jihlavy a úředník Krajského úřadu Rostislav Habán.

V obdobné situaci se nachází i primátor Jihlavy Rudolf Chloupek a dvojnásobný radní Jihlavy a Kraje Vysočina Martin Hyský. „Vzhledem k zjevnému střetu zájmu navrhuji pana primátora na post hlavního sudího a Já a kolega Hyský mu můžeme asistovat na čarách,“ navrhuje Habán.

Na dotaz, komu bude fandit, odpověděl lídr opozice Popelka jednoznačně: Samozřejmě Jihlavě. „Pokud náš tým náhodou neuspěje, navrhneme odvolání realizačního týmu, padni komu padni,“ dodal Popelka.

Hokejový výsledek může mít dalekosáhlé politické důsledky. Jestli Jihlava nevyhraje, budou padat v Zastupitelstvu Jihlavy návrhy na odvolání z funkcí.

Ustáleným zvykem hnutí ANO je navrhovat odvolání radních ve dvojicích. Bude tomu tak i nyní: “ Náš stálý kandidát na odvolání, je pan náměstek Vymazal. Nicméně v tomto případě můžeme nominovat i radní, kteří ač v barvách Jihlavy  se již nyní snaží o přestup do týmu krajské úřadu. Nicméně vše bude záležet na výsledku a individuálním přístupu jednotlivých hráčů,“ dodal Popelka.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna