Havlíčkobrodská nemocnice ruší urologii? Po 17 letech.

MIROSLAV MAREŠ

Únor 2015 bude v havlíčkobrodské nemocnici posledním měsícem samostatného fungování oddělení urologie. Od března bude urologie sloučena s chirurgií. V sociálních sítích to oznámil dosavadní primář havlíčkobrodské urologie Jindřich Bárta.

Primář se podle vyjádření pro Havlíčkobrodský Deník domnívá, že se stal obětí šikany.

„Sociální demokracie sociálním populismem – zrušením poplatků oklamala mnoho lidí. Tím, že se sníží dostupnost péče, pacienti daleko více zaplatí za cestování,“ napsal na svůj profil v sociální síti primář Bárta.

„Zdravotnictví je i politické téma krajské politiky. V posledních dvou volebních obdobích se potichu zredukoval počet lůžek a byla zrušena celá oddělení v krajských nemocnicích. Pan hejtman žádá jednotnou podporu u nepopulárních kroků, ale na těch populárních, jako zrušení poplatků se v minulosti vyhrávaly volby a to neměl potřebu konsultovat“ uvedl opoziční zastupitel MUDR. Radek Černý (ODS).

K situaci v havlíčkobrodské nemocnici zatím poslanec MUDR. Kaňkovský (KDU-ČSL) nepřipravuje vlastní vyjádření.

„„V současné době používá zejména primář Bárta argumenty, které zasahují spíše do osobní roviny a nedotýkají se reálné podstaty daného problému,“ uvedl asistent poslance Kaňkovského Josef Herbrych.

Hejtman Běhounek: záležitost nemocnice

„Rozhodnutí ředitele nemocnice o organizační změně nemá vliv na rozsah péče a poskytovaných služeb Nemocnicí Havlíčkův Brod,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD).

Stanovisko MUDr. Jindřicha Bárty publikované prostřednictvím sociálních sítí není podle hejtmana Běhounka objektivní, ani korektní.  „S politováním musím konstatovat, že mimo jiné má pan kolega potřebu vyjadřovat se ironicky, bez věcného důvodu a vysvětlení, zpochybňovat kompetence a počínání jiných a napadat je. Mrzí mě, že umíme sdílet jenom nevraživost a umíme se podporovat jen ve vzájemném rozdělování se a odporu,“ dodal hejtman Běhounek (ČSSD).

Nemocnice funguje normálně

Podle havlíčkobrodské nemocnice je hlavním důvodem Bártova odvolání zásadní manažerská pochybení ve vedení oddělení urologie. Lůžková i ambulantní péče urologického oddělení je zachována v plném rozsahu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna