Hejtman Běhounek (ČSSD) bude opozičním zastupitelem Pelhřimova

BěhounekPro vstup do koalice nestačila  každému z trojice pelhřimovských sociálních demokratů ani tisícovka hlasů od voličů v místních volbách. Hejtman Běhounek tak spolu s dosavadním starostou Františkem Kučerou a zastupitelem Bohumilem Kovandou usednou do opozičních lavic.

Spolu s ČSSD bude v opozičních lavicích sedět i hnutí ANO vedené krajskou zastupitelkou Bohumilou Kobrlovou. V opozici bude i KSČM s krajským zastupitelem Pavlem Hodačem.

Ve vedení města naopak zřejmě znovu zasedne bývalá asistentka poslance Kotta (ANO) Ivana Kociánová, které stačilo získat pět set hlasů. Koalice na pelhřimovské radnici bude vládnout křehkou většinou jedenácti hlasů, křeslo starosty obsadí Ladislav Med jako lídr ODS. Pelhřimovská ODS získala cenné čtyři mandáty, koalici utvoří spolu s KDU-ČSL se třemi mandáty a TOP09 se třemi mandáty. Jedenáctý mandát bude držet právě nezávislá radní Ivana Kociánová.

Kociánová se v předvolební kampani chlubila například i výstavbou neexistujícího jezírka v městských Sadech (více zde), z hnutí ANO Kociánová odešla ve chvíli, kdy bylo jasné, že nebude lídryní pro místní volby (více zde).

Sympatie pelhřimovské ODS se odvrátily od dosavadní spolupráce při řízení města se zastupiteli za sociální demokracii  a obrátily směrem k nezávislé zastupitelce Ivaně Kociánové.

Odmítnutím spolupráce s ČSSD tak pelhřimovská ODS vytváří složitou pozici pro krajskou ODS, která je naopak v koalici s hejtmanem Běhounkem. Předsedou zastupitelského klubu krajských zastupitelů je senátor a předseda vysočinské ODS Miloš Vystrčil.

Pelhřimov znovu potvrzuje i v politické rovině pověst města rekordů a kuriozit. V české politice není znám obdobný případ, kdy by hejtman působil v místní politice jako opoziční zastupitel.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna