(VIDEO) Hejtman Běhounek (ČSSD): Informace o zpoždění VDV nebudu komentovat

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek odmítl blíže komentovat informace o možném zpoždění projektu Veřejná doprava Vysočiny (VDV) až o jeden rok.

Projekt Veřejná doprava Vysočiny je vlastně integrovaný dopravní systém, který umožní obyvatelům Vysočiny cestování za každodenní prací nebo školním studiem na jednotnou jízdenku vlakem, autobusem nebo MHD. Vždy ale nejkratším směrem s libovolným množstvím přestupů.

Informace o možném zpoždění se objevila na únorovém zasedání Dopravní komise kraje Vysočina.

“ Na dopravní komisi rady Kraje Vysočina jsme se dozvěděli informaci o tom, že v případě zpoždění výběrového řízení na provozovatele příměstských autobusových linek jednotlivých oblastí je nachystána varianta „přechodného období“, kdy by tyto oblasti pravděpodobně obsloužili stávající dopravci,“ uvedl předseda dopravní komise Aleš Kratina.

Obavy z ročního odložení projektu Veřejná doprava Vysočiny (VDV) vyjádřil například předseda opozičního klubu krajských zastupitelů KDU-ČSL Jaromír Kalina (více zde).

Systém Veřejné dopravy Vysočiny nabízející více nových spojů a jednotné odbavování je podle oficiální tiskové zprávy papírově a logisticky téměř připraven. Postupné začleňování připravených linek logickým krokem, jak ho pomalu začít uvádět do provozu.

„Průběžné začleňování konkrétních spojů do nového systému regionální dopravy je účelové. Díky rychlejší připravenosti můžeme eliminovat budoucí skokové a nárazové změny. Pokud si jich veřejnost v tuto chvíli vůbec všimne, vnímá je jako vítané navýšení počtu spojů,“ popisuje aktuální stav ve veřejné dopravě hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna