Hejtman Běhounek (ČSSD): Hodnotit neúčast Pavlíka (ANO) u soudu mi nepřísluší

Spor náměstka vysočinského hejtmana Josefa Pavlíka (ANO) o minulost v Lidových milicích má za sebou první kolo. Bez účasti náměstka Pavlíka v soudní síni jako žalobce v občansko-právním sporu.

Běhounek„Hodnotit účast, či neúčast kohokoli v soudní síni mi nepřísluší. Víc než průběžné informace o soudním procesu je mnohem důležitější pravomocné rozhodnutí, které jistě bude přístupné nejen čtenářům Občasníku,“ prohlásil hejtman Jiří Běhounek.

V dalším kole bude soudkyně předčítat více než desítku stran dobových dokumentů o činnosti lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka v Lidových milicích. Stát se příslušníkem Lidových milicí uložila Komunistická strana Československa (KSČ) v roce 1987 (více zde). V lednu 1989 se současný Běhounkův náměstek stal kádrovou rezervou pro velitelské funkce v Lidových milicích.

Lídr hnutí ANO v předvolební kampani pro krajské volby zatajil svou minulost v KSČ. Patrně z obavy, aby nevyšla najevo jeho minulost kádrové rezervy v Lidových milicích.

Lidové milice byly nelegální armádou Komunistické strany Československa, existenci milic neupravoval žádný tehdejší zákon. KSČ používala Lidové milice k udržování veřejného pořádku a zastrašování politických oponentů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna