Hejtmanův náměstek Pacal odchází starostovat, kádrová náhrada není

Pavel PacalStarostové pro Vysočinu podle informací Občasníku nenašli ve svých řadách plnohodnotnou náhradu za odcházejícího náměstka Pavla Pacala. Pacal by měl nově působit na plný úvazek jako starosta Třebíče a zároveň jako neuvolněný náměstek hejtmana Vysočiny.

O křeslo náměstka hejtmana Vysočiny neměl zájem nikdo z trojice starostů-krajských zastupitelů: Martin Mrkos bude starostovat ve Žďáru nad Sázavou, Roman Fabeš v Telči a Lukáš Vlček v Pacově.

Žádný ze starostů-krajských zastupitelů nemá podle informací Občasníku zájem pustit mandát a umožnit tím nástup náhradníka. Prvním náhradníkem je havlíčkobrodský zastupitel Ivan Kuželka, další náhradník v pořadí moravskobudějovický Vlastimil Bařinka.

Funkce investičního náměstka hejtmana je ve většině krajů České republiky prací na plný úvazek pro uvolněného člena krajského zastupitelstva.

Zatím není jasné, jaké stanovisko zaujmou ČSSD a ODS až se od Starostů pro Vysočinu dozví, že náhrada za náměstka Pacala prostě a jednoduše není.

Pavel Pacal je multifunkční politik, který zvládá řídit hnutí Pro Třebíč jako předseda a zároveň působí jako člen krajské rady Starostů a nezávislých. Zákon o politických stranách a hnutích sice připouští členství pouze v jedné politické straně, výslovně ale nezakazuje funkcionařit ve dvou politických stranách zároveň.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna